با عطردرمانی خوش‌خلق شوید

با عطردرمانی خوش‌خلق شوید

در روزهای پرمشغله کاری که شاید فشار و استرس کار شما را کلافه کرده و این آشفتگی باعث می شود خلق تان تنگ شود، به شما پیشنهاد می کنیم از معجزه بوی عطرتان برای بهتر شدن و ارتقای روحیه تان استفاده کنید.

عطردرمانی

آروماتراپی یا رایحه درمانی یعنی استفاده از عطرها برای درمان.

psychiatry--------

هنگامی که عطرها استشمام می شوند، از طریق پیاز بویایی و تحریک اعصاب، بر روی مغز اثر می گذارند.

عطرها می توانند بر روی حالات خلقی موثر باشند، خستگی و اضطراب را کاهش دهند و باعث آرامش شوند.

رایحه درمانی یکی از روش هایی است که نسبت به سایر روش های درمانی از پیشرفت سریعی برخوردار بوده است و به صورت گسترده ای در منازل، کلینیک ها و بیمارستان ها برای موارد مختلفی از جمله کاهش درد حین زایمان، کاهش درد ناشی از عوارض شیمی درمانی در بیماران سرطانی و توانبخشی بیماران قلبی استفاده می شود.

در کشور ژاپن مهندسان از عطرها برای طراحی فضای داخلی استفاده می کنند. در چنین مواردی به طور مثال از رایحه سنبل یا رزماری که بین مشتری ها منتشر می شود، برای آرامش بخشیدن به کسانی که منتظر هستند استفاده می شود و یا از عطر لیمو و اوکالیپتوس برای جلوگیری از کاهش هوشیاری کارمندان بانک استفاده می گردد.

رایحه درمانی چه می کند؟

عطرها حس قدرتمند بویایی را تحریک می کنند. بوهایی که ما استشمام می کنیم، اثرات خاصی روی احساسات ما دارند.

پزشکان دریافته اند افرادی که حس بویایی خود را از دست می دهند، در معرض خطر ابتلا به مشکلات روانی مانند افسردگی و اضطراب قرار دارند.

psychiatry--------

بو کردن یک رایحه خوشبو بین شلوغی کار می تواند شما را خوش خلق تر کند تا با انرژی بیشتری به کارهای تان برسید

تحریکات بوهای مختلف از طریق مژک های بویایی به سیستم لیمبیک (قسمتی از مغز که خلق و خو، روحیات و قدرت یادگیری ما را کنترل می کند) می روند.

مطالعات با استفاده از امواج مغزی نشان دادند که بوی سنبل، امواج آلفای مغز را در قسمت پشت سر افزایش می دهد که این امواج نشان دهنده آرامش هستند.

بوی یاس، امواج بتا را در ناحیه جلوی مغز افزایش می دهد که با وضعیت هوشیاری بیشتر در ارتباط است.

مطالعات دانشمندان نشان داده است که عطرها از موادی تشکیل شده اند که می توانند آثار خاصی بر جسم و روح ما داشته باشند.

عطر

۶ عطر پیشنهادی برای خوش خلق شدن

بو کردن یک رایحه خوشبو بین شلوغی کار می تواند شما را خوش خلق تر کند تا با انرژی بیشتری به کارهای تان برسید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما بین فعالیت های روزانه تان و فرار از خستگی روزمره و کلافه بودن کمی به خودتان عطر بزنید.

عطرهای پیشنهادی در این مطلب به تازگی در مجله لایف استایل اوپرا برای خوش اخلاقی و مهربان تر شدن افراد توصیه شده است. ما هم به شما پیشنهاد می کنیم برای داشتن اخلاقی مهربان تر در طول روز این رایحه ها را از دست ندهید.

psychiatry--------

Jeanne Lanvin

برای بهتر شدن اخلاق تان بهتر است سراغ رایحه هایی بروید که بویی ترش و شیرین داشته باشند تا در میان اسانس هایی که به مشام تان می رسد، احساس بهتری داشته باشید. شکوفه گلابی، تمشک وحشی و شکوفه نارنج از اصلی ترین درون مایه های این رایحه خوشبو هستند. در کنار هم قرار گرفتن اسانس تمشک و نارنج، انرژی و شادابی را به شما منتقل می کند و از درون احساس آرامش خواهید کرد. زمانی که رایحه این عطر را بو می کنید احساس می کنید یک ظرف سالاد میوه تابستانی و خوشمزه را بو کرده اید.

La Petite Robe Noire Guerlain

اگر تحمل گرمای تابستان را ندارید و از گرما کلافه و بداخلاق می شوید، به شما پیشنهاد می کنیم عصاره ترش و خنک لیموترش و مرکبات را بو کنید تا مهربان تر شوید. ترکیب شکوفه ترنج، لیمو و پرتقال در کنار شکوفه گل ختمی در رایحه این عطر، مانند دوش گرفتن در یک روز گرم تابستانی است و حال تان را بهتر می کند.

Pretty Hot

بوی ترش و تند رایحه این عطر ناخودآگاه ذهن را بیدار می کند؛ شکوفه فلفل قرمز و عنبر در کنار ترشی شکوفه پرتقال بویی متفاوت را به مشام می رساند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید متفاوت باشید و با بوی عطرتان از خستگی های روزمره نجات پیدا کنید، این عطر را انتخاب کنید.

Island Michael Kors Bermuda

شیرینی نارگیل در کنار وانیل شما را از درون آرام می کند و روحیه کاری تان را بالاتر می برد. همچنین تحمل تان را در برابر فشارهای کاری و استرس های روزمره بیشتر می کند. اگر می خواهید اخلاق مهربان تری داشته باشید، رایحه این عطر را به شما پیشنهاد می کند.

Flowerific

اگر از طرفداران رایحه های گلی هستید، رایحه این عطر را از دست ندهید. با بو کردن این عطر گویی در یک باغ پر از گل قدم گذاشته اید و احساس می کنید روحیه تان لطیف تر شده است. شک نکنید با بو کردن شکوفه گل ها اعتماد به نفس و روحیه تان بالا می رود و احساس خوشحالی بیشتری می کنید. برای مهربان تر شدن در محیط کاری به شما پیشنهاد می کنیم از این رایحه گلی به خودتان بزنید تا با اخلاقی بهتر و مهربان تر به کارتان ادامه دهید.

Badgley Mischka Couture

اگر برای یک میهمانی خاص آماده می شوید، کافی است در لحظه آخری که آماده شده اید یک پیس از رایحه این عطر را به خودتان بزنید تا بوی آن شما را مهربان تر از آنچه که هستید، نشان بدهد. پخش شدن بوی شیرین شکوفه بنفشه، یاسمن، آلو، توت سیاه، شهد گلابی و نعناع هندی حس خوشایندتری را به شما منتقل می کند.

منبع : تیبان

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنم خدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوار و در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “با عطردرمانی خوش‌خلق شوید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *