سرکه و باکتری سل

سرکه و باکتری سل

به گفته محققان عنصر فعال در سرکه به نام اسید استیک، به طور موثر می‌تواند سبب از بین رفتن باکتری‌های بسیار مقاوم نظیر باکتری سل شود.

به گزارش ایرنا، نتایج تحقیقات یک گروه بین‌المللی محققان از کشورهای آمریکا، ونزوئلا و فرانسه نشان می‌دهد اسید استیک که یک ضدعفونی‌کننده ارزان و غیرسمی است و عنصر فعال در سرکه است، می‌تواند باکتری بیماری سل (TB) را که در برابر دارو بسیار مقاوم است، از بین ببرد.

به گفته محققان برخی از باکتری‌ها در محیط شایع‌تر از دیگر باکتری‌ها هستند. آنها حتی در آب لوله‌کشی نیز یافت می‌شوند. این باکتری‌ها به طور معمول در برابر مواد ضدعفونی‌کننده بسیار مقاوم هستند و اگر وارد محیط‌های جراحی شوند می‌توانند عفونت‌های جدی به همراه داشته باشند.

encyclopedia--------

در این مطالعه محققان غلظت محدود و زمان در معرض قرار گرفتن باکتری‌ها را که منجر به کشته شدن آنها می‌شود، مورد مطالعه قرار دادند.

نتایج نشان داد که قرار گرفتن باکتری در معرض محلول اسید استیک ۶ درصد به مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند باکتری سل را که تقریبا نسبت به همه آنتی بیوتیک‌ها مقاوم است، از بین ببرد.

به گفته محققان اسید استیک ۶ درصد که فقط کمی غلیظ‌تر از سرکه معمولی است، می‌تواند تعداد ۱۰۰ میلیون از این باکتری را به تعداد محدود و غیر قابل تشخیص کاهش دهد.

شرح کامل نتایج این بررسی در نشریه American Society for Microbiology به چاپ رسیده است.

منبع : همشهری

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنمخدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوارو در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سرکه و باکتری سل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *

دانلود کتاب آناتومی انسان

تبلیغات
تبلیغات

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
شیدسچپج
« اسفند  
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

اشتراک پیامکی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید