مصرف زیاد پروتئین حیوانی عامل دیابت است

مصرف زیاد پروتئین حیوانی عامل دیابت است

متخصصان تغذیه و سلامت هشدار دادند افرادی که زیاد پروتئین حیوانی مصرف می‌کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر «فِرانک هو» از دانشکده سلامت عمومی هاروارد در بوستون گفت: مصرف پروتئین به خصوص پروتئین حیوانی در ابتلای افراد به دیابت نوع ۲ موثر است. در مطالعه جدید متخصصان به مقایسه رژیم غذاییِ افراد دیابتی با گروهی از شرکت‌کنندگان سالم پرداختند.

دکتر فرانک هو افزود: در مطالعات پیشین مشاهده شد که مصرف مقادیر زیادی از پروتئین‌ها به خصوص پروتئین حیوانی با افزایش خطر بلندمدت ابتلا به دیابت پیشرفته مرتبط است.

encyclopedia-----------

به گفته دکتر هو، وقتی حجم پروتئین حیوانی مصرفی شامل گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده افزایش می‌یابد احتمال ابتلا به دیابت تشدید می‌شود. در این بررسی یک تیم کارشناسی از دانشگاه «واگنینگن» هلند به مقایسه ۱۱ هزار فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ با ۱۵ هزار فرد سالم پرداختند. همچنین به طور معمول این افراد در روز ۹۰ گرم پروتئین مصرف کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، متخصصان هلندی مشاهده کردند افرادی که بیشترین میزان پروتئین حیوانی را در روز مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که از کمترین میزان این نوع پروتئین مصرف می‌کنند ۲۲ درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند.

منبع : همشهری

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنم خدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوار و در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مصرف زیاد پروتئین حیوانی عامل دیابت است”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *

دانلود کتاب آناتومی انسان

تبلیغات
تبلیغات

تقویم شمسی

دی ۱۳۹۸
شیدسچپج
« تیر  
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰ 

اشتراک پیامکی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید