سرطان قابل درمان است

سرطان قابل درمان است

افراد باید نسبت به انجام آزمایش های سالانه توجه ویژه داشته باشند.

دکتر محمد عباسی، فوق‌تخصص آنکولوژیست اظهار کرد: استفاده از غذاهای کبابی، غذاهای مانده، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و ارتباطات جنسی محافظت نشده از عوامل تهدید کننده و شیوع انواع سرطان هاست. در صورتی که رعایت تمامی ضوابط بهداشتی از جمله خودمراقبتی و چکاب مداوم انجام شود براحتی می توان از سرطان ها پیشگیری کرد. وی گفت: استفاده از سیگار، مواد مخدر و الکل را عاملی برای افزایش ابتلا به انواع سرطان ها است.

وی تاکید کرد: افراد باید نسبت به انجام آزمایش های سالانه توجه ویژه داشته باشند و در صورت وجود علائمی مانند گیر کردن غذا در مسیر غذایی، هر نوع خونریزی غیرطبیعی از بینی، مقعد، مجاری ادرار و واژن و وجود توده در صورتی که در مدت یک ماه از بین نرود به پزشک مراجعه کنند و این نوع علائم را کوچک نشمارند.

encyclopedia--------

بسیاری از سرطان ها در صورت تشخیص زودرس قابل درمان است، اما متاسفانه در جامعه ما زمانی افراد مبتلا به سرطان به پزشک مراجعه می کنند که بیماری پیشرفته شده و پزشک تنها به دنبال کاهش درد بیمار در زمان زندگی فرد است.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنمخدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوارو در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سرطان قابل درمان است”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *