جان دادن در راه زیبایی

جان دادن در راه زیبایی

باورش سخت است، اما منبع خبر رییس سازمان غذا و داروی کشور است، سال گذشته سه نفر در کشور بر اثر مصرف قرص‌های لاغری، جان خود را از دست داده‌اند. باورش سخت است چون به همان اندازه که در ماهواره و شبکه های غیررسمی در مورد لاغر شدن با این داروهای غیرمجاز تبلیغ می شود، به همان اندازه در رسانه های داخلی در مورد خطرات آنها گفته و نوشته شده است. اما ظاهرا دروغ های بزرگ همچنان باورپذیرتر است و کسانی که با این دروغ ها رویاپردازی می کنند، کم نیستند.

در این میان حقیقت دیگری هم وجود دارد که اغلب شیفتگان تبلیغات این چنینی، خام و مبهوتش شده اند، پشت این تبلیغات متاسفانه اهداف اقتصادی وجود دارد که بر احساسات مخاطب سلطه پیدا می کند تا شاخص های پوشالی از زیبایی را به تصویر بکشد.

لازم است مخاطب بداند که منافع اقتصادی، برنامه های برخی از شرکت های رسمی و غیررسمی را بر این موضوع متمرکز کرده که شاخص های زیبایی براساس لاغری اندام، پوست زیبا، قد بلند و موی زیبا تعریف می شود. مسلما این موارد شاخص های زیبایی تعریف می شود، اما کسانی که صاحب خدادادی این شاخص ها هستند، جمعیت بسیار محدودی را شامل می شوند، بنابراین این شرکت ها ابزارها و شیوه هایی را به شما معرفی می کنند که قرار است تا شما را صددرصد به این شاخص ها نزدیک کند. پس اغراقی در تبلیغات این شیوه ها شکل می گیرد تا مخاطب را اقناع کند که می تواند با آنها به زیبایی برسد.

encyclopedia---------

این شرکت ها از ستارگان هنری که اتفاقا نانشان را تا حدودی به خاطر همان نعمت های خدادادی به دست می آورند و جا به جا شدن چند کیلو از وزنشان می تواند تیتر اول روزنامه های زرد باشد و بر دستمزدهایشان تاثیر بگذارد، با پرداخت مبالغ هنگفت بهره می برند تا مخاطب مطمئن شود که این زیبایی ها اکتسابی است.

حالا این سمت دنیا، مخاطب ساده دل ما که این تبلیغات ماهواره ای را باور کرده، قرص لاغری «هربال اسلمیت» یا «سیبوترامین» را مصرف می کند که تا پای از دست دادن جان و سلامتش پیش برود.

دغدغه های یک زن خانه دار که اضافه وزن دارد، نوجوانی که از فرم بینی اش راضی نیست و مرد جوانی که وراثت کار دست موهایش داده، قابل احترام است، اما امکان حل این نازیبایی ها یا همیشه ممکن نیست یا امکانش گاهی منوط به خطرهایی می شود که حتی شانس لذت بردن از زندگی را از آنها می گیرد. لطفا گول نخورید.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنمخدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوارو در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جان دادن در راه زیبایی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *

دانلود کتاب آناتومی انسان

تبلیغات
تبلیغات

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
شیدسچپج
« اسفند  
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

اشتراک پیامکی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید