فوتبال دشمن افسردگی!

فوتبال دشمن افسردگی!

خانم های محترمی که تا دیروز شوهرتان را از فوتبال بازی کردن با دوستانش منع می کردید! آیا می دانستید این کار شما، برای روحیه او خوب نیست؟ آیا می دانستید فوتبال برای روحیه او خوب است؟ آیا می دانستید ما الان نه فقط در حال خود شیرینی نیستیم که در حال ارائه اخبار پزشکی هستیم؟

بر اساس پژوهش های جدیدی که روی افسردگی انجام گرفته، اعلام شده که انجام ورزش هایی که به نوعی با توپ درگیر هستند مثل والیبال یا فوتبال می توانند میزان افسردگی افراد را کم کنند. نا امیدی شان را کاهش دهند و حتی باعث کاهش استرس شان شوند و روی بهبود روند کارهای شغلی شان هم تاثیر مثبت بگذارند. افراد افسرده ای که فوتبال یا والیبال بازی می کنند یا حتی حرکات موزون ورزشی انجام می دهند نسبت به بقیه بیماران بهبود چشمگیری پیدا خواهند کرد.

دانشمندان متوجه شده اند عنصر دسته جمعی بودن بازی، نیاز داشتن به تمرکز و جالب بودن آن می تواند فکر افراد را از روی فشارهای کار یا زندگی بردارد و متوجه نکات خوشایند زندگی کند. ضمن اینکه ترشح سروتونین هم به تمام این موارد اضافه می شود و خلق و خوی فرد را بهبود می بخشد.

psychiatry-treatment-of-diseases-the-prevention-of-disease-------

البته کشف این مسئله به معنی این نیست که اگر خودتان یا همسرتان افسرده هستید و به بدن سازی می روید یا ورزش های فردی انجام می دهید بی خیال قضیه شوید و فکر کنید این گونه ورزش ها تاثیری بر بهتر شدن وضعیت روحی تان ندارند. بلکه دور هم جمع شدن با دوستان برای چند جلسه در هفته و انجام بازی های بامزه و سرگرم کننده در کنار ورزش های فردی به مرور حال تان را بهتر و بهتر خواهد کرد! یکی از دلایل این امر هم مسری بودن حالت های انسانی است.

پیشانی هر انسان شامل اعصابی است که با نام نرون های آینه ای شناخته می شوند. این نرون ها حالت های مختلف دیگران را می گیرند و در بدن شما بازسازی می کنند، به همین خاطر قرار داشتن در جمع های پرانرژی و شاد، نرون های آینه ای را فعال و انرژی و شادی شما را هم افزایش خواهد داد.

psychiatry-treatment-of-diseases-the-prevention-of-disease-------

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنمخدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوارو در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فوتبال دشمن افسردگی!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *