بیماری پوستی صدف درمان ندارد

بیماری پوستی صدف درمان ندارد

یک متخصص پوست و مو بیماری پسوریازیس یا صدف را بیماری مربوط به سیستم ایمنی فرد دانست و گفت: یک تا دو درصد ایرانیان به این بیماری مبتلا می‌شوند.

به گزارش فارس، امیر هوشنگ احسانی بیماری صدف یا پسوریازیس را بیماری التهابی پوست توصیف و تصریح کرد: در این بیماری سلول‌های پوست تکثیر می‌شوند، این تکثیر افزایش یافته پوست باعث می‌شود ضایعات پوستی به‌صورت پلاک‌ها یا ضایعات پوستی سفید رنگ که زیرشان قرمز رنگ است روی مناطق از پوست مثل ران، سر یا آرنج ایجاد شود.

وی درباره نشانه‌های بیماری صدف یا پسوریازیس گفت: علاوه بر بروز پلاک‌ها و ضایعات این ضایعات می‌تواند کمی خارش دار باشد اما در صورت بروز در سر سبب ریزش مو نمی‌شود.

treatment-of-diseases---------

این متخصص پوست و مو درباره علل بروز بیماری صدف یا پسوریازیس گفت: معمولاً ۵۰ درصد این بیماری ژنتیکی است و ۵۰ درصد دیگر به خودی خود ایجاد می‌شود.

احسانی درباره زمان و جنس شیوع و بروز بیماری صدف یا پسوریازیس تصریح کرد: این بیماری معمولاً از هنگام تولد آغاز نمی‌شود و زمان شایع بروزش دهه دوم و سوم زندگی است و معمولاً بیماری در بین زنان و مردان برابر است.

وی درباره درمان بیماری صدف یا پسوریازیس نیز گفت: ضایعات ناشی از این بیماری با برخی درمان‌ها کمی بهتر می‌شود ولی دوباره عود می‌کند پس می‌توان گفت این بیماری درمان ندارد و فقط کنترل می‌شود.

این متخصص پوست و مو درباره نحوه انتقال این بیماری نیز تصریح کرد: ضایعات بیماری پسوریازیس واگیر ندارد ولی تمام مناطق پوست استعداد ابتلا به بیماری را دارد.

احسانی خاطرنشان کرد: بیماری صدف یا پسوریازیس می‌تواند با درگیر کردن ناخن‌ها آنها را شکننده کند به علاوه سبب شود تا زیر بسترشان بلند ‌شده و ناخن‌ها ضخیم شده و تغییر شکل دهند.

وی افزود: مبتلایان به صدف یا پسوریازیس ممکن است درگیر مشکلات مفصلی شوند که می‌تواند باعث دردهای مفصلی در دست و زانو و ستون فقرات بشود

این متخصص پوست درباره علل بروز بیماری صدف یا پسوریازیس نیز گفت:‌ علت دقیق این بیماری مشخص نیست و بیماری خودایمنی است. این بیماری ممکن است که سال‌ها در فرد عود کند.

treatment-of-diseases---------

احسانی خاطرنشان کرد: این بیماری دوره‌های تشدید و تخفیف دارد و درمان‌های موضعی و خوراکی دارد، در ابتدا درمانهای موضعی انجام می‌شود و در صورت موثر نبودن از درمان‌های خوراکی استفاده می‌شود؛ ضمن آنکه درمان خاصی نیز به نام نور درمانی وجود دارد که به درمان بهتر بیماری کمک می‌کند ولی در کل ریشه کن نمی‌شود.

وی یادآور شد: عوارض ناشی از این بیماری بر روی مفاصل ممکن است همیشگی باشد و باعث تخریب مفصل شود و کیفیت زندگی فرد را دچار آسیب کند.

این متخصص پوست و مو درباره شیوع بیماری صدف یا پسوریازیس در ایران خاطرنشان کرد:‌ یک تا ۲ درصد ایرانیان به این بیماری مبتلایند و متأسفانه می‌توان گفت ایران یکی از کشورهایی است که این بیماری در آن زیاد دیده می‌شود

احسانی درباره نقش عوامل محیطی در بروز بیماری صدف یا پسوریازیس گفت: عوامل محیطی چندان در این بیماری دخیل نیستند ولی سیگار و استرس این بیماری را تشدید می‌کنند بنابراین راه پیشگیری یا به بیان بهتر کاهش ریسک ابتلا به این بیماری اجتناب از استعمال دخانیات و نداشتن استرس است.

وی درباره انواع مختلف بیماری صدف یا پسوریازیس تأکید کرد: این بیماری انواع مخلتفی دارد که بر اساس شدت و ضعف این بیماری تقسیم شده است بدین نحو که این بیماری در فردی نیمی از بدن، در دیگری دو ناحیه از بدن و در افراد دیگر سر و ناخن را درگیر می‌کند.

این متخصص پوست و مو با تأکید بر لزوم مراجعه به پزشک در صورت دیدن این نشانه‌ها تأکید کرد: مسائل بهداشتی تأثیری در ابتلا به این بیماری ندارد

treatment-of-diseases---------

ارائه شده از پایگاه اینترنتی حکیم (http://belga.ir)

برچسب ها

درباره: علیرضا علمی

علیرضا علمی

خدا را شکر میکنم از اینکه به من ‌نعمت داده و مرا در راهی قرار داده که بتوانم به آینده خو فکر کنم و تصمیم بگیرم ­و دفتر زندگی خود را به خوشی ورق بزنم خدا را شکر میکنم که در راستای زندگی زیبایم بانویی را در سر راهم گذاشت که بی او نمیبینم و با او فقط او را میبینم ­خدا را شکر میکنم که به من فرزندی داده از اهل بهشت که او رو شنائی خانه من است و بدون او زندگی دشوار و در آخر خداوندا خود و اسیران خاکمان (مادرم) را به خود که خدائی میسپارم باشد که ما را در آخرت با مولایمان مهشور بداری

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بیماری پوستی صدف درمان ندارد”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید شما روبات نیستید *

دانلود کتاب آناتومی انسان

تبلیغات
تبلیغات

تقویم شمسی

دی ۱۳۹۸
شیدسچپج
« تیر  
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰ 

اشتراک پیامکی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید